PŘENOSNÁ  STŘÍKAČKA PS8

V roce 2010 bylo z iniciativy členů SDH Svatý Jan pod Skalou  přikročeno k opravě  stříkačky PS8 včetně opravy nátěru vleku pro tuto stříkačku. Původní nátěr byl díky deponování pod širým nebem "zubem" času již značně poškozen. 

Při opravě čerpadla bylo vyměněno těsnění okolo hřídele čerpadla a vyměněna poškozená benzínová hadička.

Podvozek vleku je rámové celokovové konstrukce s dřevěnou podlahou, dobře odpérován, což umožňuje jízdu i ve špatném terénu. Náprava je opatřena dvěmi koly s pneumatikami o rozměrech 6.00 x 16. Na zádní části jsou dvě výsuvné vzpěry sloužící k upevnění vozu na nerovném terénu. Oj je opatřena závěsným okem se sklopnou opěrkou. Střecha má i ohrádku.

Celokovová karoserie je upravena tak, aby mohlo být uvnitř uloženo veškeré příslušenství podle normy a rozmístění podle požadavků cvičebního řádu. Zadní dvířka karoserie jsou sklopná, opatřena podpěrou. Při jejích sklopení do vodorovné polohy vytvoří za vozem plošinu, na kterou lze vytáhnout dopravovanou stříkačku. Vpředu jsou dvoudílné dveře, kterými lze vyjmout ve voze uložené příslušenství.

Fotografie - červenec 2010

Převoz do Svatého Jana po vlastní ose dne 16.6.2007

 

 

Fotografie přívěsu pro stříkačku PS8 - originál od firmy Stratílek, vyroben v roce 1944

V současné době v opravě, předpokládáme jeho použití pro prezentační účely sboru. Pneumatiky vleku mají "předválečný" rozměr 5,25x16" používaný např. u automobilu Škoda Tudor. Nemáte nějaké navíc :-) ?

zpět na hlavní stranu